לייעוץ ראשוני חייגו 04-6990886

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עברתם תאונה? סובלים מנזקי גוף?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מחלת מקצוע ומיקרוטראומה

   מהי מחלת מקצוע?

   מחלקת מקצוע היא אחת המחלות שנקבעו בתקנות ביטוח לאומי, והעובד חלה בה עקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו. רשימת המחלות הינה רשימה סגורה, כלומר – רק המחלות המופיעות בתקנות ביטוח לאומי יוכרו כמחלת מקצוע.

   למעשה, מחלת מקצוע היא תוצאה של חשיפה חוזרת לגורם המזיק לאורך זמן.

   במקרים ובתנאים מסויימים, כאשר עובד חלה במחלה שאינה מופיעה בתקנות כמחלת מקצוע, ייתכן ויהיה ניתן להכיר בו כנפגע עבודה על פי תורת המיקרוטראומה.

   > לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות חייגו 04-6990886

   מהם התנאים בהם יוכר עובד כחולה ב"מחלת מקצוע"?

   כאמור, התנאי הראשון הוא שהמחלה בה לקה העובד הינה אחת המחלות המנויות בתקנות ביטוח לאומי ומוגדרות כמחלת מקצוע. כל מחלה אחת שאינה מופיעה בתקנות – אינה מחלת מקצוע.

   התנאי השני הוא שבזמן שהעובד חלה במחלה, אותה המחלה הופיעה ברשימת מחלות המקצוע בתקנות הביטוח הלאומי.

   התנאי השלישי הוא שהעובד עבד בסוג העבודה המצויין בתקנות ביטוח לאומי לצד המחלה בה הוא לקה.

   התנאי הרביעי הוא שהעובד חלה במחלה עקב עבודתו אצל המעסיק. בתקנות ביטוח לאומי קיימת חזקת קשר סיבתי לטובת המבוטח לפיה עובד שחלה במחלת מקצוע המופיעה בתקנות כאשר עבד בסוג העבודה המפורט לצידה בתקנות (או תוך שנה מסיום עבודתו), חזקה כי חלה במחלת מקצוע.

   במצב כזה, על המוסד לביטוח לאומי מוטל הנטל להוכיח כי לא מדובר במחלת מקצוע.

   מהי מיקרוטראומה?

   רשימת מחלות המקצוע הסגורה יצרה קושיי רב וחוסר צדק בקרב העובדים שלקו במחלה בעקבות עבודתם ולא ניתן היה לסווג את המחלה כמחלת מקצוע. בשל כך, הכירו ביתי הדין בתורת המיקרוטראומה ובכך למעשה אפשרו לנפגעי עבודה נוספים להיות מוכרים כנפגעי עבודה.

   מיקרוטראומה היא נזק שנגרם עקב סדרה של פגיעות זעירות ולא משמעויות, אשר חוזרות על עצמן כך שלאחר תקופה ארוכה כל אחת מהפגיעות ה"לא משמעותיות" תורמת לגרימת נזק מצטבר וממשי.

   תדירות הפעולה הפוגעת אינה חייבת להיות קבועה וסדירה והפעולות החוזרות ונשנות אינן חייבות להעשות ברציפות ללא הפסקה ביניהן. אולם על התנועות לחזור ולהישנות בתכיפות נמשכת פרק זמן מספיק עד שהצטברותן של הנזקים הזעירים הללו יגרמו לנזק של ממש הפוגע בכושר עבודתו של הנפגע.

   לדוגמא, עובדת שהפכה לנכה עקב הרעלה שנגרמה לאחר שאצבעות ידיה נשרטו תדיר בעבודתה ונוצרו בהן פצעים מוגלתיים, ומהם חדרה המוגלה והתפזרה בכל הגוף. נקבע, כי אף שלא ניתן לייחס את הנזק לשריטה מסוימת, ניתן לייחסו להצטברותן של השריטות, שכל אחת מהן בפני עצמה מהווה פגיעה זעירה.

   דוגמא נוספת היא מחלק בלוני גז שעסק במשך עשרות שנים בפריקת מיכלי גז, העמסתם ונשיאתם תוך כדי הליכה רגלית.

   דוגמא נוספת היא עובדת סייעת בבית חולים אשר במסגרת עבודתה נדרשה לבצע באופן רציף, על פני פרקי זמן משמעותיים ובמהלך כל יום מימי עבודתה, תנועות רבות דומות במהותן של הרמה והזזה של חולים שדרשו אימוץ וכיפוף הגב. דרישות אלה נגזרו מאפיוני המחלקה הספציפית שבה עבדה, מאפיוני והחולים שאושפזו בה, מסדרי העבודה שהונהגו במחלקה ומסדר יומה מהתפקיד שיוחד לה במחלקה. נוכח כך התקיימו הדרישות הנחוצות לצורך הקמת תשתית עובדתית לפי תורת המיקרוטראומה.

   נפגעתם בעבודה? סובלים ממחלת מקצוע? פנו אלינו

   נפגעתם בעבודה? בין אם מדובר בתאונת עבודה, מחלת מקצוע או כל פגיעה אחרת, צוות המשרד הינו בעל ניסיון עשיר בליווי לקוחותיו בתביעות בגין תאונות עבודה, מחלות מקצוע ומיקרוטראומה. צוות המשרד ילווה אתכם בכל שלבי התביעה ויעניק לכם טיפול אישי ומקצועי החל מהשיחה הראשונה ועד לניהול התביעה בפועל. אם נפגעתם או חליתם הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

   * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, אלא יש לראות בכתוב הסבר כללי בלבד ואין להסתמך ו/או לפעול בהתאם לאמור לעיל ללא ייעוץ משפטי.

   לייעוץ ראשוני חייגו 04-6990886

   או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    יוסף אליהויוסף אליהו
    13:18 31 Jan 21
    אדם זהב לפני הכל... שרות מעולה אמין מקצועי בכל התחומים ממליץ בחום💯
    David RazielDavid Raziel
    08:49 22 Jan 21
    בחור חרוץ ואנרגטי.ליווה אותנו צמוד לאורך כל התהליךותמיד היה זמין עבורינו.תודה רבה
    אורי פרץאורי פרץ
    13:32 18 Jan 21
    עו"ד אבירם טולדנו הוא פשוט מקצוען, מטפל בכל עניין באופן מהיר ויעיל,מהיכרות אישית - מומלץ בחום
    Pure Laser AestheticPure Laser Aesthetic
    16:49 01 Dec 20
    שירות אמין ומקצועי מהשורה הראשונהעורך דין אכפתי שלא מחפש רק להרוויח אלא קודם כל את טובת הלקוח. יותר ממומלץ.
    Alon MalkaAlon Malka
    21:54 26 Nov 20
    קודם כל אני רוצה להגיד תודה רבה.נאמנות ישירות ברמה הגבוהה ביותר שהכרתי.כמובן שנמליץ לכולם 🙏🔝
    js_loader
    קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט